Promed ultrasonografy w zasięgu ręki Chison

Wybór aparatu ultrasonograficznego: Aparat USG Chison

Jaki aparat USG wybrać?

 Ultrasonografia jest niezwykle łatwą, skuteczną i łatwo dostępną metodą diagnostyczną. Można z niej korzystać niezależnie od wieku pacjenta i jego stanu zdrowia, zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo, daje szybką odpowiedź i jest możliwa do użycia w każdych warunkach. Aparaty ultrasonograficzne znajdziemy w szpitalach czy prywatnych przychodniach i gabinetach, używane są również coraz częściej w trakcie wizyt domowych. Na co jednak zwrócić uwagę gdy sami chcemy wyposażyć swoje miejsce pracy w aparat USG?

 Kto używać będzie ultrasonografu

 Pierwszym pytaniem jakie powinniśmy postawić sobie przed kupnem aparatu USG jest to, jakie będzie on spełniał zadania oraz ilu specjalistów i z jakich dziedzin, będzie z niego korzystać. Od tego w największej mierze zależy wybór głowic – podstawowego, a jednocześnie najdroższego elementu urządzenia. Rozróżniamy min. 3 główne typy głowic. Głowice liniowe, głowice tzw. wysokich częstotliwości do obrazowania struktur i tkanek położonych powierzchniowo, gdzie fala ultradźwiękowa wychodzi prostopadle z czoła głowicy, konweksowe (w której czoło głowicy stanowi wycinek koła). Są to głowice niskich i średnich częstotliwości, obrazujące struktury głębiej położone przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości powierzchniowej. Trzeci typ to głowice sektorowe, gdzie wiązka ultrasonograficzna wychodzi z centralnego punktu głowicy i ma kształt wachlarza. Są to głowice niskich częstotliwości, o najlepszej penetracji. Każdy z tych typów ma swoje „wariacje”, które gwarantują ich wysokospecjalistyczne wykorzystanie, np. głowica endowaginalna do badań ginekologicznych, głowice typu micro do badań pediatrycznych lub przezciemiączkowych i transkranialnych. Głowice o szerokim czole do oceny np. piersi.

Powinniśmy zatem dobierać sprzęt pod kątem prowadzonej pracy, pamiętając jednak, że im większą liczbę głowic posiada dane urządzenie, tym bardziej wszechstronny jest to sprzęt. Dlatego warto rozglądać się za urządzeniami które odzwierciedla nasze bieżące potrzeby i daje możliwość rozbudowy wraz z rosnącymi potrzebami ośrodka. Zawsze warto przedyskutować zakup ultrtasonografu z personelem, który będzie na nim pracował.

 Nowy czy używany?

 Na rynku można spotkać oferty sprzedaży używanych aparatów USG, które kuszą niższą ceną lub wyjątkowo bogatym wyposażeniem. Warto jednak pamiętać, że często decydując się na tego typu transakcję nabywamy sprzęt bez gwarancji i o nieznanym stopniu eksploatacji i faktycznym pochodzeniu. Przy tak poważnej inwestycji o wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup nowego aparatu. Poza pewnością, że posiadamy sprzęt nowoczesny i odpowiadający potrzebom specjalistów, zyskujemy też dostęp do gwarancji w razie niespodziewanej awarii.

 Obecnie możemy wybierać z ofert wielu dystrybutorów sprzętu medycznego oraz modeli sprzętu o różnorodnych parametrach. Warto zwrócić także uwagę między innymi na nowoczesne aparaty USG Chison, których jakość i funkcjonalność zostały doceniane zarówno w Polsce, jak i na świecie, a cena takiego aparatu ultrasonograficznego gwarantuje realny zwrot z inwestycji.